O nás

O nás

ASF Asociace fantasy, z. s. sdružuje hráče a organizátory volnočasových outdoorových aktivit označovaných jako larp, převážně ve stylu žánru fantasy, historie nebo sci-fi za účelem:

  • podpory pořádání těchto aktivit či pořadatelství samotného ve formě materiální, právní, znalostní, bezpečnostní i jiné,
  • zajišťování kontaktů a informací mezi svými členy i mezi ostatními členy komunity,
  • organizování společenských setkání svých členů,
  • propaguje zájem o tyto aktivity na veřejnosti.

V současnosti hlavními projekty jsou Fantasy vesnička v Čisovicích, larp Zlenice, který má za sebou již 18. ročník a je jeden z největších fantasy larpů u nás, a každoroční pořádání pražského fantasy plesu. Dále bychom chtěli oprášit stránky LARP.cz a opět nabízet podporu při pořádání larpů, jak materiální ve formě výpůjčky materiálu, tak poskytnutím našich znalostí a zkušeností, kterých za naši dobu působení máme dostatek a můžeme tak začínajícím pořadatelům pomoci. Stojíme za tvorbou dokumentu zvaný Sjednocená bojová pravidla ASF. Spolupracujeme s nakladatelstvím Straky na vrbě na literární soutěži Žoldnéři fantazie.

Zapsaný spolek má přes 350 členů, z toho cca desetinu aktivních. Sdružení je vedeno radou s pěti členy v čele s prezidentem, která vykonává cíle podle pokynů pléna složeného z aktivních členů. Jedná se o nejstarší oficiální organizaci v České republice, která se zabývá činností v oblasti larpu. Vznikli jsme 15. února 2000, aktuální stanovy spolku jsou ke stažení.

Chcete-li se stát registrovaným členem, stačí vyplnit přihlášku, kterou můžete poslat na sídlo Asociace či předat na námi pořádané akci. Členstvím podporujete myšlenku Asociace a jste informováni o jejích aktivitách, do kterých se můžete zapojit. Aktivní členství navíc umožňuje se zapojit do rozhodovacích orgánů Asociace.

Celkem jsme podpořili či organizovali přibližně 150 her, akcí a setkání převážně s fantasy tématikou. Informace z aktuálního dění naleznete na facebookovém profilu Asociace.

Potřebujete zapůjčit fantasy vesničku, poradit s pořádáním akce či navázat spolupráci? Všechny kontakty naleznete na samostatné stránce.